NIE ZOSTAWMY BEZ POMOCY ŻADNEJ RODZINY

Wolontariusze codziennie dodają nowe opisy Rodzin
RODZIN OTRZYMA POMOC
RODZIN CZEKA NA POMOC

POMÓŻ RODZINIE W POTRZEBIE

Wpłacam, by pomóc

Wokół nas żyją ludzie w ubóstwie, niezawinionej biedzie. Nie krzyczą, nie wyciągają ręki po pomoc, często nie mają nadziei, że coś się zmieni, że ktoś zainteresuje się ich losem. I wtedy pojawiają się Wolontariusze i Darczyńcy Szlachetnej Paczki. Poznają sytuację Rodziny i odpowiadają indywidualną, mądrą pomocą. Razem docieramy do tych, którzy mieli mniej szczęścia niż my, by nieść im nadzieję i godność.

Poznaj historie najbardziej potrzebujących rodzin i zdecyduj, którą z nich wesprzesz. To pomaganie jest piękne i daje radość.

Wybieram Rodzinę

POMÓŻ DZIECKU

Wpłacam, by pomóc

Akademia Przyszłości to siostrzany projekt Szlachetnej Paczki. Walczymy w nim o zmianę w życiu dzieci, które nie wierzą w siebie i zmagają się z trudnościami w szkole.

Aż jedna trzecia podopiecznych Akademii pochodzi z rodzin z trudną sytuacją materialną. Nasi tutorzy spotykają się z dziećmi na cotygodniowych, indywidualnych zajęciach. Pokazują im, że są ważne, uczą samodzielności, pokonywania blokad i wyzwań codzienności.

Fundując Indeks Akademii, pomagasz zmienić życie „małych ludzi z długą historią”.

Wybieram Dziecko

POMAGAJ Z PACZKĄ
NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM

Wpłacam, by pomóc

Pani Zofia ma 80 lat i mieszka sama na wsi. Choruje. Marzy o bieżącej wodzie. Złodzieje okradli ją z oszczędności. Po odliczeniu kosztów utrzymania na życie zostaje jej 6,7 zł dziennie.

To jedna z tysięcy prawdziwych historii ze Szlachetnej Paczki, opisujących zmagania biednych rodzin, samotnych seniorów czy ciężko chorych, do których dotarliśmy już z mądrą pomocą. Bez wsparcia Darczyńców to by się nie udało.

Wpłacając dziś na Paczkę masz wkład w walkę z biedą i dawanie nadziei osobom jak pani Zofia. Nie robisz paczki, wpłać na Paczkę.

Wpłacam, by pomóc

Zobacz inne formy zaangażowania

FAKTY O BIEDZIE W POLSCE

Tego nie widzisz. Tego nie wiesz. W to nie uwierzysz.

Publikacja „Raportu o biedzie 2019” – 27 listopada 2019 r.

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA PACZKI

BNP Paribas pomaga ze Szlachetną Paczką!

Pracownicy Banku BNP Paribas od lat wspierają Szlachetną Paczkę. Stale rosnąca liczba pracowników angażujących się w program wolontariatu pracowniczego na…

Czytaj

Startuje XIX edycja SZLACHETNEJ PACZKI

Już w najbliższą sobotę 16 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawią się historie tysięcy rodzin z całej Polski, do których w…

Czytaj

Szlachetna Paczka z Edenred już po raz 4.

Szlachetna Paczka kolejny raz połączy siły z Edenred Polska. W efekcie współpracy już w październiku na rynek trafi limitowana edycja…

Czytaj

WSPIERAJĄ NAS

PARTNER STRATEGICZNY
BNP PARIBAS - Partner strategiczny Szlachetnej Paczki

ROBISZ PACZKĘ?
MASZ PYTANIA?

Infolinia Szlachetnej Paczki:

(+48) 12 333 78 00
(7 dni w tygodniu, w godzinach 9-20)
[email protected]

ADRES DO KORESPONDENCJI

Stowarzyszenie WIOSNA
(Szlachetna Paczka)

ul. Berka Joselewicza 21
31-031 Kraków
Wybieram Rodzinę Wpłacam, by pomóc