DO KIEDY WYPEŁNIĆ I ROZLICZYĆ PIT W 2020 ROKU?

Sprawdź, do kiedy wypełnić i rozliczyć PIT w 2020 roku. Przedstawiamy kalendarium rozliczeń podatkowych dla poszczególnych grup podatników oraz typów deklaracji.

Przekaż 1% na Szlachetną PACZKĘ
Przekaż 1% na Szlachetną Paczkę

DO KIEDY ROZLICZYĆ PIT 2019? TERMINY DLA POSZCZEGÓLNYCH DEKLARACJI

Terminy, w których należy złożyć poszczególne zeznania podatkowe określa Ministerstwo Finansów. Do kiedy zatem musimy rozliczyć PIT 2019?

PIT 2019, czyli podatek dochodowy za 2019 rok rozliczamy w 2020 roku. Terminy rozliczeń przedstawiają się następująco.

Do 31 stycznia 2020 roku:

Od 15 lutego 2020 roku:

Do 2 marca 2020 roku:

Do 1 czerwca 2020 roku (pierwotny termin do 30 kwietnia został przesunięty w związku z epidemią COVID-19):

* UWAGA! Jeśli do 30 kwietnia nie zaakceptujemy lub odrzucimy w usłudze Twój e-PIT wstępnie przygotowanego rozliczenia PIT-37 lub PIT-38, to z końcem kwietnia ulegnie ono automatycznej akceptacji. Zdecydowanie warto do tego czasu zainteresować się swoim rozliczeniem i sprawdzić je korzystając np. z programu do rozliczeń PIT. Do 1 czerwca na zasadzie korekty będziemy mogli je jeszcze poprawić.

Zmiana terminów rozliczenia PIT 2019. Do kiedy rozliczyć PIT w 2020 roku? Kalendarz podatnika
Nie przegap terminów rozliczenia PIT w 2020 roku

WYPEŁNIENIE PIT ONLINE

System podatkowy obowiązujący w Polsce czasami może przysporzyć problemów. Odpowiednie wypełnienie deklaracji podatkowej bywa skomplikowane, a pomimo wydłużenia terminu PIT warto rozliczyć się jednak jak najszybciej i najlepiej elektronicznie. Dlatego jeśli chcesz rozliczyć się szybko, bezpłatnie – a przede wszystkim uniknąć błędów – skorzystaj z programu rozliczeniowego online. Specjalny kreator poprowadzi Cię krok po kroku tak, abyś był pewien, że zeznanie jest wypełnione prawidłowo. Możesz skorzystać z niego bezpiecznie w domu, a Twój PIT trafi bezpośredni do wskazanego urzędu skarbowego.

ZŁOŻENIE PIT W URZĘDZIE SKARBOWYM

Można wybrać także standardowy sposób złożenia deklaracji PIT. W tym celu należy udać się do urzędu skarbowego (do którego należymy względem miejsca zamieszkania). W danym urzędzie podatnik kieruje się do okienka podawczego, z którego pobiera określoną deklarację. Po wypełnieniu (w urzędzie albo w domu) składa się ją u urzędnika. Istotne jest, by zachować dowód złożenia deklaracji – będzie on bowiem poświadczeniem, że rzeczywiście PIT został złożony w odpowiednim terminie.