Przekaż 1% na walkę z biedą!

KRS 0000050905

Rozliczyłeś już PIT? Ciągle możesz nas wesprzeć.

ROZLICZ SIĘ ON-LINE
Pani Irena

Ma 74 lata. W sklepie, do którego szła przez godzinę, wyciąga otwartą dłoń z monetami.

Wylicza: Chleb, woda, trzy znicze.

Te ostatnie, bo w jej domu nie ma bieżącej wody i prądu, a znicze sprawdzają się lepiej niż świece. Lepiej, bo nie gasną, kiedy przez zniszczone, drewniane ściany przedziera się wiatr. Chleb i woda - bo trudno o więcej, kiedy na przeżycie zostaje 11 zł dziennie.

W Polsce ponad 2 mln osób żyje w ubóstwie. Tak jak Pani Irena. Do ilu z nich dotrzemy ze wsparciem zależy też od Ciebie.
Dzięki 1% pomagamy rodzinom w potrzebie odzyskać godność, marzenia oraz nadzieję na lepsze życie.

Przekaż 1% podatku na Szlachetną Paczkę.

Ostateczny termin rozliczenia PIT-37
(podatku dochodowego od osób fizycznych)

oraz PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-3930.04.2020

KOMU POMAGAMY DZIĘKI TWOJEMU 1%

KOMU POMAGAMY DZIĘKI TWOJEMU 1%
 • Rodzinom żyjącym w biedzie
 • Seniorom żyjącym w samotności i ubóstwie
 • Niepełnosprawnym w trudnej sytuacji
 • Przewlekle chorym potrzebującym wsparcia
 • Dzieciom z biednych rodzin, z trudnościami w szkole
 • Dotkniętym przez los i nagłe tragedie

CO WSPIERA TWÓJ 1%

 • możemy zrekrutować i szkolić prawie 11 000 wolontariuszy, którzy docierają do najbardziej potrzebujących (23 712 rodzin w 2019 r.)
 • możemy docierać do nowych potrzebujących i organizować lokalnie pracę wolontariuszy (621 rejony operacyjne Szlachetnej Paczki)
 • możemy rozwijać dedykowany system on-line z opisami rodzin w potrzebie, dzięki któremu Darczyńcy wybierają te, którym udzielą pomocy (553 400 osób zaangażowało się w robienie paczek)
 • możemy zapewnić zaplecze organizacyjno-logistyczne, dzięki któremu paczki od Darczyńców zostają dostarczone do wybranych przez nich rodzin (14 562 rodziny w 2019 r.)
 • możemy uruchamiać i rozwijać nowe projekty, dające specjalistyczną pomoc konkretnym osobom lub rodzinom, jak Paczki: Seniorów, Lekarzy, Prawników czy Akademia Przyszłości. (ok. 3 tys. beneficjentów)
CO WSPIERA TWÓJ 1%

DLACZEGO PRZEKAZAĆ 1% PODATKU SZLACHETNEJ PACZCE

 • Nasza pomoc jest precyzyjna. Wiesz, komu pomagamy. Szukamy najuboższych, sprawdzamy, czy są biedni. Nie pomagamy tym, którzy żyją z tego, że wyglądają na biednych.
 • Nasza pomoc jest mądra. Tak naprawdę to nie rzeczy z paczek pomagają, ale ludzie. Naszym celem jest zmiana mentalności rodzin w potrzebie, by szukały nowych możliwości na wyjście ze swojej sytuacji. By zaczęły sobie same radzić.
 • Nasza pomoc jest systemowa. Działamy tak, żeby przede wszystkim eliminować przyczyny biedy w Polsce. Pracujemy z rodzinami przez cały rok i uczymy jak zarabiać więcej i lepiej gospodarować, tym co mają.
 • Nasza pomoc jest tania. Łączymy biednych i bogatych. Wypracowaliśmy system pomocy angażujący wolontariuszy i darczyńców w przygotowywanie paczek dla najbiedniejszych. Każda podarowana nam złotówka przekłada się na 9 zł pomocy w paczkach.
 • Nasza pomoc jest przemyślana. Aktywnie analizujemy biedę w Polsce. Wykorzystujemy potencjał technologii i danych. Pracujemy z biznesem, od którego otrzymujemy wsparcie zarządcze, narzędziowe czy logistyczne.
 • Rozwój PACZKI zależy wyłącznie od Darczyńców – bez Waszej pomocy nie możemy skutecznie kontynuować naszej misji.
  Przekaż 1% Szlachetnej Paczce.

Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38,39), należy wpisać KRS: 0000050905 KOPIUJ KRS . 1% podatku mogą przekazać m.in.:

 • pracownicy – PIT 37
 • emeryci/renciści – PIT OP
 • ryczałtowcy – PIT 28
 • przedsiębiorcy – PIT 36
 • przedsiębiorcy-liniowcy – PIT 36L
 • gracze giełdowi – PIT 38
 • osoby, które sprzedały nieruchomość – PIT 39

TAK SZLACHETNA PACZKA POMAGAŁA W 2019 R.

45 860 684 zł

łączna wartość pomocy
przekazanej w paczkach

14 562

Rodziny w potrzebie
otrzymały paczki

620 220

osób połączyła
Szlachetna Paczka 2019

3 149 zł

średnia wartość paczki

38

średnia liczebność grupy
przygotowującej paczkę

Rozliczyłeś już PIT i swój 1% przekazałeś na inny cel? Wciąż możesz pomóc.

Wpłacając na Szlachetną Paczkę pomagasz ubogim rodzinom, dzieciom, seniorom i chorym.

50 ZŁ

moja pomoc

Wpłacam

100 ZŁ

moja pomoc

Wpłacam

200 ZŁ

moja pomoc

Wpłacam

OD SERCA

moja pomoc

Wpłacam

Najczęściej zadawane pytania

Osoby pozostające w związku małżeńskim mogą składać deklarację podatkową na wspólnym druku, podpisanym przez jednego z małżonków. Powinien być to odpowiednio PIT-37 lub PIT-36, w zależności od źródła uzyskiwanych dochodów. Wspólne rozliczenie niesie ze sobą korzyści i ulgi, podatnicy muszą jednak spełniać pewne warunki.

Jak rozliczyć PIT z małżonkiem? >>>

PIT-37 to najbardziej popularna deklaracja podatkowa. Dotyczy pracowników, zleceniobiorców, emerytów i rencistów. Składane druki często zawierają błędy. Teraz, aby tego uniknąć, każdy z podatników może skorzystać z darmowego programu rozliczeniowego online. Kreator jest przystępny dla każdego i prowadzi użytkownika przez wszystkie czynności krok po kroku.

Co można odliczyć od podatku? >>>

Ulga rehabilitacyjna jest odliczeniem od uzyskanych dochodów kwot, przeznaczonych na cele rehabilitacyjne, a także inne cele służące ułatwieniu wykonywania czynności życiowych osoby z niepełnosprawnością.

Ulga rehabilitacyjna. Komu przysługuje? >>>

Ulga podatkowa na dziecko to jedna z metod pomocy rodzinom przez państwo. Obejmuje dzieci małoletnie, nad którymi władzę rodzicielską wykonuje podatnik, dzieci otrzymujące zasiłek lub rentę oraz dzieci uczące się do ukończenia 25 roku życia. Co ważne, otrzymywanie innych świadczeń (np. 500+) nie wyklucza korzystania z ulgi. Podatnik, aby ją uzyskać, zobligowany jest do przedstawienia odpowiednich dokumentów.

Kto może skorzystać z ulgi podatkowej na dziecko? >>>

Każda z osób odprowadzających podatek może przekazać jeden procent na wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Można w ten sposób szybko i bez żadnych kosztów pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Wystarczy kilka prostych kroków, aby przekazać 1%.

Jak przekazać jeden procent podatku? >>>

Do najpopularniejszych, podstawowych formularzy PIT należą m.in.: PIT-28, PIT-36 czy PIT-37.

Który PIT wypełnić? Rodzaje PIT-ów. >>>

PIT-36 dotyczy osób, prowadzących zarobkową, pozarolniczą działalność gospodarczą, opodatkowaną na zasadach ogólnych (18% i 32%). Jednak jeśli podatnik rozlicza się także z innych przychodów, powinien robić to osobno, na odrębnych, adekwatnych do sposobu rozliczania deklaracjach. Istnieją również pewne wyjątki.

Kogo obowiązuje PIT-36? >>>

Terminy, w których należy złożyć poszczególne zeznania podatkowe. Do kiedy rozliczamy PIT-y?

Do kiedy wypełnić i rozliczyć PIT? >>>