Brand
Szlachetna Paczka Lubie Ludzi
Przekaż 1% na walkę z biedą!
Przekazując 1% na SZLACHETNĄ PACZKĘ, pomagasz mądrze. Pomagasz najbardziej potrzebującym. Pomagasz pięknie.
KRS 0000050905

Przekaż 1% na SZLACHETNĄ PACZKĘ, BYŚMY MOGLI POMÓC jeszcze większej liczbie biednych rodzin!

Wolontariuszka dostrzegła go, gdy wracał ze sklepu. Z dziurawej siatki wystawał bochenek chleba i świeczki. Podeszła.
– Tylko na to mnie stać – wydusił z siebie.
– Żebym nie umarł z głodu i miał odrobinę światła.

Po kilku tygodniach pan Mieczysław otrzymał paczkę. Łzy polały się po strudzonych policzkach. Oprócz rzeczy pierwszej potrzeby darczyńcy przekazali coś jeszczeobietnicę pomocy w zgromadzeniu dokumentów do emerytury i w podłączeniu prądu.
To jedna z ponad 20 tys. prawdziwych historii z ostatniego finału SZLACHETNEJ PACZKI.

Cały rok pracujemy i walczymy, by właśnie w taki sposób zmieniać historie życia rodzin w potrzebie, seniorów, samotnych, chorych, doświadczonych przez los! Bez wsparcia darczyńców realizacja tej misji jest niemożliwa.

Zamień swój 1% podatku w dobro!

POMÓŻ SZLACHETNEJ PACZCE WALCZYĆ Z BIEDĄ W POLSCE! PRZEKAŻ 1%

Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38,39), należy wpisać KRS: 0000050905.
1% podatku mogą przekazać m.in.:

 • przedsiębiorcy – PIT 36,
 • przedsiębiorcy-liniowcy – PIT 36L,
 • pracownicy – PIT 37,
 • gracze giełdowi – PIT 38,
 • osoby, które sprzedały nieruchomość – PIT 39,
 • emeryci/renciści – PIT OP,
 • rozliczani przez urząd skarbowy – PIT WZ.
Blankiet Aby przekazać 1 % podatku, wystarczy wpisać w zeznaniu rocznym jego kwotę, numer KRS 0000050905 oraz cel szczegółowy: SZLACHETNA PACZKA. Samym przelaniem środków zajmie się urząd skarbowy.

DLACZEGO PRZEKAZAĆ 1% PODATKU SZLACHETNEJ PACZCE

 • Wiesz, komu pomagamy. To najubożsi. Szukamy ich, sprawdzamy, czy są biedni. Nie pomagamy tym, którzy żyją z tego, że wyglądają na biednych.
 • Nasza pomoc jest tania. Wymyśliliśmy pomysł na to, aby to darczyńcy przygotowywali pomoc dla najbiedniejszych.
  My tylko łączymy biednych i bogatych. Gdybyśmy wszystko robili sami, byłoby bardzo drogo.
 • Nasza pomoc jest przemyślana. Pracujemy z biznesem, od którego otrzymujemy wsparcie technologiczne, logistyczne
  i zarządcze. Dzięki temu to, co robimy jest dobrze zorganizowane
  i tanie. Za nas pracują systemy informatyczne. A wiele firm nieodpłatnie wspiera nasze działania.
 • Nasza pomoc jest mądra. Jak napisała pewna pani: za wszystkie prezenty dziękuje, ale najbardziej za perfumy dla mnie i mojej
  80-letniej mamy. To nie rzeczy pomagają, ale ludzie. Jak ten prezent. Perfumy służą przecież do tego, aby ktoś czuł się piękniejszym. By był otwarty na innych i szukał nowych możliwości. Tak rozumiemy naszą mądrą pomoc.
 • Mamy już sporo doświadczeń. Bywały lata, w których nie potrafiliśmy utrzymać Paczki. Ks. Jacek mówi, że dwa lata nie spał, a siedem ma wyciętych z życiorysu. A mimo to przetrwaliśmy. Jako idealiści, którzy nie zrażają się trudnościami i walczą o lepszy świat.
 • Lubimy ludzi. Wydobywamy to, co mają w sobie najpiękniejszego. Są u nas darczyńcami, wolontariuszami, rodzinami w potrzebie. Są dziećmi w AKADEMI PRZYSZŁOŚCI, tutorami. Inwestorami społecznymi. Filantropami. Tych, których lubimy jest bardzo, bardzo dużo.
 • Mamy strategię. Działamy w sposób przemyślany. Najpierw chcieliśmy połączyć biednych i bogatych. Teraz marzymy o tym, aby nie było już biednych. Chcemy uczyć ludzi, jak zarabiać więcej. Bo jak wszyscy będą dobrze zarabiali, to nie będzie biedy. Nie chcemy biedy. Chcemy społeczeństwa, które lubi pomagać sobie nawzajem.
 • Rozwijamy PACZKĘ. Tworzymy kolejne projekty, które pozwalają ludziom uwolnić się z więzienia biedy:

  Paczka Seniorów – nie podniesiemy wysokości emerytury,
  ale możemy starszym osobom znaleźć przyjaciół

  Paczka Prawników – bo czasami problemy prawne mogą doprowadzić do degradacji całej rodziny. A nasi prawnicy,
  to oczywiście wolontariusze

  Paczka Lekarzy – bo lepszy jeden życzliwy lekarz, niż sto przychodni

  Paczka Biznesu – już uczymy ludzi, jak zarabiać więcej.
  Na razie pracujemy z wolontariuszami, a oni mają misję pójścia do rodziny i uczenia jej gospodarności. Bo tak jest taniej.
 • PACZKA łączy fajnych ludzi. Bardzo fajnych! Co roku mamy bardzo dużo zgłoszeń, aby podzielić się z innymi naszymi wolontariuszami.
 • Rozwój PACZKI zależy wyłącznie od Darczyńców
  bez Waszej pomocy nie możemy skutecznie kontynuować naszej misji. Pomóż Paczce!
Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek

Szlachetny 1% to inwestycja, która pomnaża dobro!

Mówi się: nie ryba, ale wędka. Jeśli jednak ktoś nie ma mentalności wędkarza, sprzeda wędkę
i kupi ryby. Szkoła to wędka. Ale wielu młodych ludzi marnuje w niej czas.
My kształtujemy mentalność wędkarza. Bo jak ktoś ma mentalność wędkarza, to z kija zrobi wędkę. My kształtujemy w ludziach życiową zaradność. To najnowocześniejsza i najmądrzejsza pomoc na świecie.

Jezus powiedział: pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną /Łk 16, 9/. Do tej pory myślałem, że pieniądz, to pieniądz. A Jezus podpowiada: pieniądz ma swój adres. Ma dedykację. Jest dobrem, które trzymasz w swoim ręku i które możesz przekazać innym. Pieniądz ma moc czynienia przyjaciół. Razem z nami, Twój 1 % może zamienić się w SZLACHETNY PROCENT.
Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek
Prezes, Stowarzyszenie WIOSNA
Pomysłodawca Szlachetnej Paczki
Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek

Najczęściej zadawane pytania

Osoby pozostające w związku małżeńskim mogą składać deklarację podatkową na wspólnym druku, podpisanym przez jednego z małżonków. Powinien być to odpowiednio PIT-37 lub PIT-36, w zależności od źródła uzyskiwanych dochodów. Wspólne rozliczenie niesie ze sobą korzyści i ulgi, podatnicy muszą jednak spełniać pewne warunki.

Jak rozliczyć PIT z małżonkiem? >>>

PIT-37 to najbardziej popularna deklaracja podatkowa. Dotyczy pracowników, zleceniobiorców, emerytów i rencistów. Składane druki często zawierają błędy. Teraz, aby tego uniknąć, każdy z podatników może skorzystać z darmowego programu rozliczeniowego online. Kreator jest przystępny dla każdego i prowadzi użytkownika przez wszystkie czynności krok po kroku.

Jak wypełnić PIT-37 online? >>>

Ulga podatkowa na dziecko to jedna z metod pomocy rodzinom przez państwo. Obejmuje dzieci małoletnie, nad którymi władzę rodzicielską wykonuje podatnik, dzieci otrzymujące zasiłek lub rentę oraz dzieci uczące się do ukończenia 25 roku życia. Co ważne, otrzymywanie innych świadczeń (np. 500+) nie wyklucza korzystania z ulgi. Podatnik, aby ją uzyskać, zobligowany jest do przedstawienia odpowiednich dokumentów.

Kto może skorzystać z ulgi podatkowej na dziecko? >>>

Każda z osób odprowadzających podatek może przekazać jeden procent na wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Można w ten sposób szybko i bez żadnych kosztów pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Wystarczy kilka prostych kroków, aby przekazać 1%.

Jak przekazać jeden procent podatku? >>>

PIT-36 dotyczy osób, prowadzących zarobkową, pozarolniczą działalność gospodarczą, opodatkowaną na zasadach ogólnych (18% i 32%). Jednak jeśli podatnik rozlicza się także z innych przychodów, powinien robić to osobno, na odrębnych, adekwatnych do sposobu rozliczania deklaracjach. Istnieją również pewne wyjątki.

Kogo obowiązuje PIT-36? >>>

Deklaracja PIT-28 przeznaczona jest dla podatników, którzy rozliczają się z przychodów opodatkowanych w formie zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencjonowanych. Mogą pochodzić one z: pozarolniczej działalności gospodarczej, dzierżawy, poddzierżawy, umowy najmu, podnajmu, innej umowy rozliczanej poza działalnością gospodarczą.

Jak wypełnić PIT-28 online? >>>

Rozliczając się na deklaracjach PIT, podatnik może skorzystać również z przewidzianych przez ustawę ulg przeznaczonych dla osób spełniających określone wymogi (ulga mieszkaniowa, ulga na dziecko czy ulga na leki).

Co można odliczyć od podatku? >>>

Ulga rehabilitacyjna jest odliczeniem od uzyskanych dochodów kwot, przeznaczonych na cele rehabilitacyjne, a także inne cele służące ułatwieniu wykonywania czynności życiowych osoby z niepełnosprawnością.

Ulga rehabilitacyjna. Komu przysługuje? >>>

Do najpopularniejszych, podstawowych formularzy PIT należą m.in.: PIT-28, PIT-36 czy PIT-37.

Który PIT wypełnić? Rodzaje PIT-ów. >>>

Terminy, w których należy złożyć poszczególne zeznania podatkowe. Do kiedy rozliczamy PIT-y?

Do kiedy wypełnić i rozliczyć PIT? >>>


Program e-pity Copyright 2017-2018 e-file sp. z o.o. sp. k.
Wspieraj Paczkę regularnie